Březen 2018

Hudba?!

29. března 2018 v 13:42 | Wixenia
Takže, jak už víte, bydlím s prarodiči.
Teď napíšu, co mě dnes nehorázně vytočilo. Není to sice ta jediná věc, ale co, už.

Tento týden má děda narozeniny. Sedmdesátiny. Babička se rozhodla mu připravit oslavu v restauraci, takže na mě bylo připravit pozvánky. Vše hotovo, ještě včera jsem byla pro dárek.

Dnes jeli do města, že je ještě potřeba něco zařídit na oslavu. Při odjezdu mi ovšem bylo řečeno, že doufají, že mám připravenou hudbu a věci na zábavu. Jsem se otočila a říkám: "Prosim? Mně o tom nikdo nic neřekl." a následovala již tradiční scéna o tom, jak jsem absolutně neschopný člověk, ať si přečtu, co jsem napsala na pozvánku a že se mi vše musí říkat tisíckrát. Tak jsem asi blbá... Na pozvánku jsem se podívala, nikde o tom ani slovo. Pozvánku jsem ukázala i sestře, jestli nejsem náhodou slepá. Také to tam nikde neviděla.

Co si myslíte o takovém chování? Tady je to bohužel na denním pořádku.
Klidně mi tu nechte nějaký komentář, všechny si je přečtu a budu odpovídat.

Wix.

Dětství

29. března 2018 v 13:16
Wow. Tak teď jste mě dostali.
Jsem na dně. Už dál nemohu. Je to smutný, kam až mě můj život dostal. A to je mi teprve sedmnáct. A jo, psaním se to snažím dostat tak nějak ze sebe.
A teď ve zkratce, co mám za sebou. A ne, nevymýšlím si :) (už mi to bylo několikrát řečeno, je smutné, že lidé nevěří, že i něco takového se tu děje)

Takže... Jako malé, ve věku tří let se mi narodila sestra V. S ní jsem několik let vyrůstala. Bohužel jsme nebyli normální rodina (některé věci si pamatuji, jiné mám z vyprávění a fotek). Zůstávaly jsme celý den v pyžamu, když přišel táta z práce, tak se divil, že nejsme obléknuté. Naší mámě to bylo uplně jedno. Když táta nebyl doma, matka se chovala dost hnusně. Nedávala nám najíst, napít, mlátila nás, ... Pamatuji si, jak jsem vždy chodila do kumbálu, kde byly zbytky chleba. Vždy jsem si kus ulomila a odešla s ním do pokoje. Táta si myslel, že tam jsou myši. Neměl tušení, jaký máme hlad. Jednoho dne (doopravdy netuším, co jsem provedla) o mě matka zlomila vařečku. Zadek jsem měla modrej, schovávala jsem se před ní pod palmou (měli jsme kytku, co vypadala jako palma). Zlomenou vařečku odhodila, u mě následoval výpadek (nepamatuji se, co se dělo). Další, co vím, je, že mě držel táta v náruči, máma ubrečená na druhé straně místnosti. V pozdějším věku jsem se dozvěděla, že máma stála u otevřeného okna se mnou v náruči, odhodlaná mě vyhodit. V tu chvíli přišel táta domů a doslova mě zachránil. O několik měsíců později se rozvedli. Zůstali jsme v péči otce. Matka nepracovala, neměla žádné peníze, u soudu řekla, že mě se sestrou nechce. Táta si za nějakou domu našel přítelkyni, kterou jsme obě měly moc rády. Bohužel otci vztah nejspíš nevyhovoval, tak se rozešli. S tátou nám bylo fajn, staral se o nás a bylo vidět, že mu je líto, co se stalo. Našel si novou práci a v ní i přítelkyni. Taková obtloustlejší paní, která měla vlastní dceru, o sedm let starší, než jsem byla já. Nastěhovali se, všechno bylo fajn. Jenže pak přišla svatba a už to nebyla hodná tetička, ale změnila se na zlou bestii/ macechu. Nedostávaly jsme najíst ani napít, byly jsme bity. Teda já. Na sestru ťuťuťu ňuňuňu, když vybarvíš obrázek, dostaneš čokoládku. Byla pro ně mazlíčkem, já jsem šla stranou. A abych se nenudila, nemohla jsem ven, musela jsem dělat úkoly navíc. Celé letní prázdniny jsem byla zavřená doma (mohla jsem si pootevřít dveře na balkon) a počítala jsem příklady. Tak dlouho, dokud jsem je neměla všechny dobře. Asi po týdnu jsem si už výsledky pamatovala zpaměti. Opisování stránky a trénování psaní? To je moc mainstream. Opisovala jsem celé knížky. Kdo ve svých osmi letech přečetl knížku Přemyslovci, která má 800 stran? No můžete hádat.
Nevlastní matka mě dokonce nechávala spát bez polštáře, že mám prý křivý záda, tak abych si je narovnala. Pravidelně jsem klečela a trest u skříně, klidně až do deseti do večera. Vážne nevím, co jsem jim udělala.
Později, když se naučila i sestra číst, tak jsme obě musely hodinu před spaním číst. Nahlas.
Jednoho hezkého dne jsme vše řekly ve škole. Nebo ne že řekly, ale spíš se na to přišlo. Učitelkám bylo divné, proč jsme tak vyhublé a proč sníme naší svačinu (rohlík, nebo houska) hned po příchodu do školy. Tož zavolaly na sociálku a vše se řešilo. Ve svých jedenácti letech jsem i se sestrou šla od nich pryč. Myslela jsem si, že mám vyhráno. Neměla jsem. A ani teď zdaleka nemám.
Jsem v pěstounské péči u prarodičů - tedy u babičky s dědou.
Ale o tom až příště.
Wix.